Zayiflama: gerçekler ve mitler hakkında diyetler ve kilo kaybı

Zayiflama gerçekler ve mitler hakkında diyetler ve kilo kaybı
Rate this post

Etrafında zayıflama çok birikmiş negatif-bu bir teori. Doğrudur isteyen aşırı kilo kurtulmak için, çapraz gerekir diyet yağlar ve meyve olabilir fazla yem vermek, aksi takdirde olacak? Her bir egzersiz sağlar ince? Ne gerçek, ne efsane? Okuyun mutlaka.

Zayıflamak için: öğün sayısı önemli değil

Zayıflamak için öğün sayısı önemli değil

Doğru değil. Ancak ne yediğiniz önemlidir, kilo vermek kadar önemli olan gıda miktarı ve sıklığı. Yerseniz, günde 3 kez, ihtimali utyjesz, daha yüksek olduğunda aynı olacak 4-5 porsiyon. Azaltırsanız, frekans vücut yapar enerji rezervleri. Eğer alışmak 5 öğün jadanych aynı zamanda, olmayacak bir eğim birikimi “her ihtimale karşı”, besin tüketir düzenli olarak. Sayesinde düzenlilik daha iyi onlar için harcanacak. Bırakın, örneğin kahvaltı birikimi enerji rezervleri, yani yağ dokusu.

Zayıflama: akşam yemeği yemek lazım sadece 18

Mutlaka. Bu süre içinde yemek gerekir, son akşam yemeği, olanlar, erken yatarım. Mesele şu ki, akşam yemeği konumuna yatakta geçmesi gereken 2,5–3 saat. Çok zaman vermek gerekir vücut üzerinde hücre özümseyerek yemek. Uyku sırasında metabolizma, yavaş. Önemli bir akşam yemeği için biraz strawna – olabilir, bir porsiyon protein (örneğin, balık) ve sebze. Şarj gastrointestinal yapar pankreas aşırı üretimi, enzimler, karaciğer – safra üretimi.

Zayıflama: kolay, stres bağımlılığı tatlılar

Doğrudur. Stres sonucu artan üretimi adrenalin ve norepinefrin artıyor, kan basıncı ve kalp daha hızlı çalışır. Aynı anda azalır, serotonin hormonu, sorumlu, iyi bir ruh hali. Karaciğer başlar tahsis kana daha fazla glikoz, pankreas, onu ayrıştırmak, artırır, insülin üretimi. Düştüğünde kan şekeri isteyen, onu tamamlamak aldım şeker. Bu şeker en çabuk açlık tatmin ve memnuniyeti duygusu verir. Ne yazık ki, yine kanda aşırı glikoz, yani, pankreas daha fazla insülin üretmeye başlar… vs Eğer böyle bir durum sık sık tekrarlanır, kolay yutulur bağımlılığı tatlılar.
Zayıflama: trafik garanti ağırlık azaltma

Mutlaka. Kısa ve yoğun fiziksel aktivite durumunu iyileştirir, ama stok yağ kalır! Böyle bir zamanda egzersiz yakmak çoğunlukla karbonhidrat. Bu nedenle egzersiz sonrası bunları yapmak istiyorum. Yağ kaybetmek için, size gerekli olan daha uzun bir çaba. Yanan yağ dokusunda başlar 30 dakika sonra ortalama yorucu egzersiz: nefes hızlandırılmış (ama düzenli), vücut разогрелся, ama aşağı seni ter).

Zayıflama: eğer kilo vermek istiyorsanız, daha iyi önlemek için protein

Doğru değil. Bu yaygın bir hatadır! Protein gerekli diyet. Sen yemek daha fazla protein, enerji, yapı malzemesi kas. Bunun bir parçası her öğün. Tam olarak bu olmalı 0,8 gram protein günde 1 kg vücut ağırlığı.

Zayıflama: herhangi bir yağ, ölümcül için tehlikeli şekli

Doğru değil. Eksikliği yağ ciddi sonuçları olabilir, vücut sağlığı için (kabızlık, hormonal sorunlar). Yalnızca ayırt etmek için iyi yağlar (bitkisel yağlar, tuzlu su balık, fındık) ve kötü (hayvansal kaynaklı besinlerde bulunur, balık hariç).

Zayıflama: meyve yemek olacak, çünkü daha iyi olsun

Doğru değil. Meyve iyi bir kaynaktır vitamin ve lif, aynı zamanda şeker. İçtikten sonra çok sayıda meyve insülin düzeyi, üretilen pankreas sindirimi şeker, büyüyecek kadar şeker yedikten sonra. Ne zaman düşer, tekrar olacak, bir arzu, bir şeyler yemek için. Eğer kilo vermek istiyorsanız, kaçınılmalıdır meyve çok yüksek kalorili (muz, üzüm, avokado). Garnitür olarak ve atıştırmalık olarak öğün aralarında-en iyi çilek, elma, karpuz. Dikkatli olun, hazır meyve suları, sık sık, ayrıca şekerli!

Kilo kaybı: eğer bir günah, sadece çikolata ile

Kilo kaybı eğer bir günah, sadece çikolata ile

Doğrudur. Altında iki koşula tabidir: bu küçük bir parça, ve acı çikolata. Unutmayın, her sadece kalori – geleneksel plaket-en fazla 500 kcal. Bitter çikolata, tercihen içeriği ile en az %70. kakao, yollarından biridir bad chocolate slim. daha az yağ, daha, örneğin, süt ve düşük glisemik indeks. Bu demektir ki, yeme bu bir parça değil, teşvik ve pankreas bu gelişmiş ürünler, insülin – olmaz, bu yüzden bir sonraki açlık krizi. Bu yüzden, eğer yardımcı olamaz, yiyin bir dilim bitter çikolata. Bu kesinlikle kaçının gofret, çikolata nadziewanej, sütlü ve beyaz.

TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

18 ÷ 2 =