Bir tedavi olarak, Halluks Valgus nedir?

Bir tedavi olarak, Halluks Valgus nedir
Rate this post

Ayak daha, bir kişi hakkında, onun sağlığı, hastalıkları ve yaşam tarzı. Varsa eksik ve bozuk değil, sadece bakmak nieestetycznie, ama çok acıyor. Gibi sorunları önlemek haluksów ve başa çıkmak için nasıl, ne zaman çıkacak?

Halluks olan hastalık medeniyet ve ilgili giderek artan sayıda insan, özellikle kadınlar, her ne kadar onlar ile ilgili de erkekler. Çalışmalar poznań klinik ortopedik Halluxmed, bu sorun etkiler %4 nüfus. Yarım hastalarda ortaya çıkar, daha önce 20. yıl yaşam. Çoğu durumda, deformasyon oluşur, her iki ayak. Çocuk başparmak açmak, yani haluks, bu eklem deformitesi śródstopno–paliczkowego başparmağı ile karakterize bir yandan sapma başparmağı.

Halluks yapmak ağrısı

Başlangıçta deformasyon değil, acı, ancak zamanla neden olabilir hastalıkların gelişimi ile ilgili yerel inflamatuar süreci gösterir kızarıklık, zaman zaman şişlik ve ağrı düzeyinde eklem śródstopno–paliczkowego başparmağı.

Katkıda bulunan Faktörler ortaya çıkmasına haluksów

Haluks yapmak ağrısıBir hastalık vardır, sık sık hava işe yaradı. Ayrıca, yanlış seçilmiş bir ayakkabı, sadece sorunu daha da ağırlaştırmaktadır. Buna iltihabı oluyor uzantısı, ayağın ön kısmında ve sık çıkması için ek değişiklikler bölgesinde, ayak gibi: parmak, -, şikayetleri tarafında tabanı.
Kadın acı haluksów dokuz kat daha sık erkeklerden daha fazla.

Halluks  de genellikle kalıtsal, ve kadar, 60-88% durumda. Neyse ki, var, etki ayakkabı giymek. Yüksek topuklar-bu bir numaralı düşman bizim ayak. Neden ilk mesajlar hakkında haluksach gelip başından XVIII. yüzyıl, ne zaman giyen başladı bu ayakkabı türü.

– Hastaların büyük bir çoğunluğu, düşmek bana bu sorun ile, bay. Çoğu giyer yüksek topuklu neden olan aşırı ön ayak yol açabilir haluksów gibi eşlik medial deplasman ilk metatarsal kemik, diyor bir ortopedi cerrahı dr. Zbigniew Jackowiak.

Ancak bu sorun, sadece yetişkin kadınlar, düzenlenen yaz yüksek topuklu. Hastalar arasında bile var gençler. Kendi halinde bir sorun haluksów nesilden nesile aşağı geçti. Herkes giyen kadınlar yüksek topuklu ayakkabılar oluyor gelişme, parmak haksız. Aynı anda birden fazla bu faktörlerin (cinsiyet, ayakkabı, aile oluşumu) gelişmesine yol halluks valgus.

Rahat ayakkabı, gelişimini geciktirir haluksów

Tabii ki, daha iyi önlemek, tedavi etmek için daha zor ama önlemek için bir hastalık genellikle ilerleyici bir karakter. Ortaya deformasyon bakımı hakkında genel olarak doğru gelişimine ayak gerekir giymek için rahat ve uygun bir ayakkabı boyutu (bu durum hem çocuklar hem yetişkinler için). Çocukluk döneminde özellikle önemlidir bakım önlenmesinde düz ayak. Sorun haluksów kalıtsal ve ailede doğar, tavsiye gibi nadir giyen, yüksek topuklu ayakkabılar. Hatırlamaya değer bir şey, nasıl edeceğiz, bizim ayak gençlik ödeyecek yetişkinlik.

Nasıl tedavi Halluks ?

Nasıl tedavi Halluks-valgomedTedavi haluksów hastalığın şiddetine bağlıdır. Hastalığın erken dönemlerinde belki de bir rahatlama rahatsızlıkları uygulayarak ilaç tedavisi, fizyoterapi, seçimi doğru ortopedik valgus ve ayakkabı kullanımı ile kontür owalnie taban ayakkabı.

Değişiklikler hakkında daha fazla şiddeti uygulanan çeşitli konaklama seçenekleri cerrahi tedavi. Erken yapılan cerrahi tedavi önlemek daha da artan deformasyon. Bu özel bir anlamı vardır genç hastalarda. Uygulama doğru tedavi için işletim sistemi sağlar sadece korumak değil, daha fazla hastalık ilerlemesi, aynı zamanda gelişimini engeller, diğer değişikliklere ayak. Son yıllarda, pek çok yeni çözümler sistemlerinde cerrahi alanında ayak önlemek için alçı immobilizasyon. Bir ameliyat sonrası tedavisinde kullanılan özel ayakkabılar ve yürüyüş başlar zaten ilk gün ameliyat sonrası. Çizmeli bu hasta insanların 4-5 hafta.

TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

÷ 7 = 1